Bike Fitting - Mam Świetną Pozycję

wrzesień, 2016

O tej niezwykłej AERO- GRAVELówce pisaliśmy już przy okazji jej sierpniowej premiery w Toskanii.
Dzisiaj dotarła do nas pięknie zapakowana rama 3T EXPLORO w wersji LTD. Jest to prawdziwe dzieło sztuki, które poza ceną nie ma żadnych wad. Rower będzie oferowany w dwóch wersjach : Team (biały) i LTD (czarny) , zawsze z dwoma kompletami kół 3T : szosowych i MTB.
Rower, dzięki genialnemu projektowi Gerarda Vromena (współtwórcy Cervelo) , nawet w konfiguracji MTB jest tak samo aero, jak najlepsze rowery szosowe.
Rower będzie można obejrzeć w przyszłym tygodniu na naszym stoisku na Bike Expo w Kielcach .
Zapraszamy!
37 Exploro 1 Exploro 2 Exploro 3 Exploro 4 Exploro 5 Exploro 6 Exploro 7 Exploro 8 Exploro 9 Exploro 10 Exploro 11 Exploro 12 Exploro 13 Exploro 14 realfast-graph
 

 


Dzisiejsza sobota, szara i deszczowa, za sprawą Biegającej Bio Mamy stała się nagle BARDZO MIŁA I „SŁODKA”. Ola Korulczyk odwiedziła nasz sklep przywożąc Argona, na którym ścigała się ze świetnymi wynikami, oraz WSPANIAŁY (I ZDROWY !) TORT kokosowo- czekoladowy. Ola udekorowała swoje dzieło napisem ARGON 18, który dla potomnych utrwaliliśmy na matrycy aparatu.
BARDZO DZIĘKUJEMY!

Tort 1 Tort 2

 


Bike fitting jest , obok fizjoterapii, odżywiania i oczywiście samego treningu, bardzo ważnym elementem mogącym mieć wpływ na poprawę wyników w kolarstwie szosowym i triathlonie. W wielu przypadkach efektów dopasowania pozycji nie można przeliczyć na waty, czy sekundy, jeśli jednak wynikiem optymalizacji pozycji jest poprawa komfortu, czy stabilności na rowerze, to cel zostaje osiągnięty. Gdy jest nam wygodniej na rowerze, to chętniej trenujemy, a stabilniejsze siedzenie na siodle przeważnie przekłada się na większą efektywność.
Staramy się w związku z tym cały czas uzupełniać naszą wiedzę i podążać za nowościami. Dzisiaj braliśmy udział w zorganizowanym przez firmę Gebiomized seminarium dotyczącym problemów z doborem odpowiedniego siodła. Prowadząca prezentację Lotte Kraus skupiła się na ich diagnozowaniu i rozwiązywaniu.
Niemiecka firma Gebiomized jest producentem bardzo nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w sporcie, a ostatnio specjalizuje się w tematyce bike fittingu.

Webinar Cobb Webinar Cobb


Relację z tegorocznych targów rowerowych BIKE EXPO w Friedrichshafen rozpoczynamy od wizyty na stoisku kanadyjskiej firmy ARGON 18. W zeszłym roku Kanadyjczycy pokazali ogromną ilość premier:  rowery czasowe/triathlonowe E117 Tri, E117 Tri +, E119 Tri, E119 Tri +, nowego Gallium Pro i Nitrogena Pro. Nikt nie spodziewał się więc w tym roku wielu nowości. Jednak stoisko Argona było znowu oblegane. Powodem nie były poprawione wersje Nitrogena (sztywniejszy o 45% widelec) i nowy rower  Gallium Pro Disc (ultra lekka szosówka z hamulcami tarczowymi). Tym, co przyciągnęło uwagę WSZYSTKICH były dzieła specjalnego działu badawczego Argona: inteligentne rowery.

Pierwszy projekt to Argon E119 z wbudowanymi 22 sensorami (między innymi czujnikami  nacisku na  siodło i podłokietniki, rejestrującymi pozycję przerzutek, ciśnienie atmosferyczne , przyspieszenia, odległości, siłę wiatru, itp ) i  komputerem analizującym zebrane dane (dodatkowo otrzymuje on informacje o pozycji -czujniki na ciele , tętnie, kadencji, mocy).   Wyniki można obserwować  w czasie rzeczywistym lub oceniać po zakończonej jeździe, analizując pozycję pod względem aerodynamiki i efektywności.

Inżynierowie Argon18 planują , że SMART BIKE , jak go roboczo nazwali (będzie dostępna również sama przystawka z komputerem), pojawi się na rynku w przyszłym roku. Finalny „komputer” będzie mniejszy , a jego cena nie powinna być wyższa od  ceny mierników mocy. Autorem projektu jest Marc Graveline,  który osobiście zaprezentował  nam filmy z jazd testowych. Jadąc na rowerze  można oceniać współczynnik oporu powietrza, ale dopiero analiza wszystkich danych pokazuje, jak zmiana pozycji na rowerze wpływa na aerodymikę. Dzięki danym zbieranym na treningach , bez konieczności korzystania z drogich i niemal niedostępnych tuneli niskich prędkości, każdy posiadacz SMARTY BIKE’a będzie mógł doskonalić pozycję w celu zmniejszenia oporu powietrza.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Drugim wywołującym zachwyt  projektem jest rower przyszłości, który wykorzystuje wiele rozwiązań testowanych w „inteligentnej” 119’ce. W tym pięknie zaprojektowanym rowerze zerwano z wieloma schematami: tradycyjną kierownicą owinięta owijką (zastąpiono ją  kokpitem z wymienialnymi wkładkami tłumiącymi drgania), przerzutkami (zastąpiono je sensorami), klasyczną sztycą, hamulcami (hamulce tarczowe są ukryte w aerodynamicznych osłonach). Rower, choć niezwykły, jest NA MIARĘ NASZYCH CZASÓW, a więc wykorzystuje  dostępne obecnie  rozwiązania techniczne. Tak więc jego pojawienie się na rynku to kwestia zaledwie kilku lat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zespół inżynierów Argona 18 przygotowuje również mniej wizjonerskie, ale wymagające równie wielkiego zaangażowania projekty. Przykładem jest rower torowy, przygotowany specjalnie dla reprezentacji Danii. Wprowadzone ulepszenia pozwoliły bardzo poprawić osiągane rezultaty, a końcowym sukcesem jest wicemistrzostwo olimpijskie. Rower, poza świetnymi parametrami,  „duńskim malowaniu” wygląda fantastycznie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA