Bike Fitting - Mam Świetną Pozycję

Sesja dla Tomasza Brembora

Na początku lipca  umówił się na ustawianie pozycji na nowym rowerze czasowym, Cervelo P3, młody zawodnik,  Tomasz Brembor. Urodzony w 1994 r. trenował początkowo pływanie, a od czterech lat uprawia triathlon.  W 2012 r. został powołany do Kadry Narodowej, zwyciężył w kategorii Junior w Radkowie (2 w kategorii Open),  zajął  6 miejsce w Wiedniu  i 21 miejsce w Alanya (Puchar Europy), w kategorii Junior. W tym roku zwyciężył w Bratysławie, w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji oraz  zajął 6 miejsce w Pucharze Europy w Brnie –  w kategorii Junior.
Naszym zadaniem było ustawienie triathlonowej do startów na dłuższych dystansach. Tomek okazał się bardzo sprawnym  fizycznie zawodnikiem. To stwarzało  bazę do fittingu w pozycji czasowej. W krótkim czasie udało się dopasować rower ale naprawdę agresywną, aero pozycję uzyskaliśmy po zamontowaniu siodełka Adamo Road.  Tomek bez problemu znalazł wygodę na przodzie siodła i dzięki mocnej rotacji miednicy przesunął się do przodu w stosunku do osi suportu. Właściwe, stabilne oparcie rąk na przystawkach czasowych, wygodna linia pleców oraz wyprzedzenie kolana w stosunku do stopy wynoszące około 100 mm powinny umożliwić zawodnikowi naprawdę i szybką jazdą na rowerze.