Bike Fitting - Mam Świetną Pozycję

CZYLI JAK DOBRZE "SIEDZIEĆ" NA ROWERZE CZ2.

    Dzięki specjalnemu rowerowi Bici Support, w oparciu o dane katalogowe producenta (długości rur i kąty) „BUDUJEMY” ROWER oraz dostosowujemy go do indywidualnych potrzeb kolarza (długości: mostka, korb; wysunięcie sztycy  podsiodłowej, pozycji siodła względem środka suportu, różnicy pomiędzy siodełkiem a wierzchem kierownicy , itp.). Taka symulacja, choć zabiera nawet kilka godzin, pozwala wykluczyć pomyłki w doborze ramy lub komponentów.

    Kolejne urządzenie Bici Suppport, które wykorzystujemy w naszym sklepie, umożliwia dokładne zmierzenie istniejącego roweru (np. takiego, na którym klient czuje się dobrze) i zbudowanie – w oparciu o uzyskane wymiary – identycznego roweru. Jest to szczególnie pomocne wtedy, gdy kolejna rama pochodzi od innego producenta lub jest innej wielkości.

    Ciągłe analizowanie literatury oraz publikowanych  internecie systemów ustawiania pozycji na rowerze,  bazujących na pomi arach kątów, skłoniło nas do stosowania goniometru oraz wykorzystania aparatu cyfrowego i programu mierzącego kąty.

    Okazało się to szczególnie przydatne do ustawiania pozycji do jazdy na czas lub triathlonu. Dobra aerodynamiczna pozycja na rowerze to oszczędność wielu sekund na trasie „czasówki”: czas poświęcony na pomiary w naszym sklepie z pewnością   zaprocentuje na trasie wyścigu.