Bike Fitting - Mam Świetną Pozycję

ISCO 2013 INTERNATIONAL SYMPOSIUM ON CYCLING OPTIMIZATION

Certyfikat ISCOW dniach 11 i 12 listopada w Munster, odbyła się międzynarodowa konferencja na temat  optymalizacji pozycji na rowerze.  Konferencja została przygotowana przez niemiecka firmę Gebiomized , która  w coraz większym stopniu angażuje się  w produkcję urządzeń i doskonalenie technologii pomocnej w „bikefiottingu”. Syympozjum składało się z dwóch części: wykładów oraz warsztatów.

Organizatorowi udało się zaprosić w charakterze wykładowców światowej sławy specjalistów:

- Ben Serotta (USA) – od 50 lat projektant i twórca wykonywanych na zamówienie rowerów szosowych, czasowych i MTB. Począwszy od Igrzysk Olimpijskich w 1976 zawodnicy amerykańscy jeżdżący na rowerach tworzonych  przez Serottę wygrywali najważniejsze zawody na całym świecie. Marka Serotta była w USA , przesz ponad trzy dekady, synonimem najwyższej  jakości.

Zdobyte do świadczenie w konstruowaniu ram  przyczyniło si ę do zmiany  podejścia do ustawiania pozycji na rowerze, a w konsekwencji do  tworzenia specyficznych rozmiarów ram, ich kształtu oraz budowy stacjonarnego roweru do bikefittingu.

Przez kolejne 25 lat w założonym przez siebie   SERPOTTA INTERNATIONLA CYCLING INSTITUTE wykształcił 1500 bikefitterów, trenerów  i fizjoterapeutów . Obecnie jest również konsultantem producentów rowerów

 

- Curtis Cramblett (USA) : – fiozjoterapeuta , bikefitter.

Doradca  drużyny Garmin_ Cervelo. Wykładowca akademicki oraz opiekun  wielu olimpijczyków oraz profesjonalnych sportowców: kolarzy, triathlonistów, łyżwiarzy szybkich i golfistów. Od 2012 roku  szef panelu „ Medicine of cycling”.

- Mike Giraud (USA) – specjalista w dziedzinie aerodynamiki.  Zaczynał jako kolarz oraz mechanik

drużyn zawodowych.  Jeden z konsultantów budowy tunelu aerodynamicznego A2 w Północnej Karolinie. Był w nim przez 5 lat dyrektorem ds. badań i rozwoju i w tym czasie zebrał prawdopodobnie więcej doświadczeń w pracy z kolarzami  w tunelu aerodynamicznym niż ktokolwiek inny w tej  branży.  Pracował z najwybitniejszymi kolarzami : mistrzami olimpijskimi, świata, rekordzistami świata. Obecnie prowadzi własną firmę Sententia Creations.

 

- Paraic McGlynn (USA)  z pochodzenia Irlandczyk, od końca lat dziewięćdziesiątych pracował z najlepszymi europejskimi kolarzami . Będąc wysokiej klasy kolarzem, ukończył studia trenerskie . Rozwijał swoją wiedzę , szczególnie interesując  się  nowymi technologiami.  Jest twórcą wielu powszechnie używanych w bikefittingu urządzeń oraz  dedykowanego kolarstwu tunelu arerodynamicznego.  Jest twórcą firmy Cyclelogic, a obecnie opracowuje dla Treka system bike ttingu.