Bike Fitting - Mam Świetną Pozycję

Retul V7

V7_Screenshot

 

Na początku stycznia Retul, światowy lider w dziedzinie bikefittingu, udostępnił swoje najnowsze oprogramowanie,   nazwane V7. System można już  było oglądać na targach Eurobike w Friedrichshafen, ale dopiero od tygodnia jest dotępny dla studiów Retula na całym świecie. Oto w skrócie najważniejsze cechy nowego systemu:
- Retul wykonuje 36 różnych  pomiarów biomechanicznych w 3D ( które można obserwować na ekranie komputera w czasie rzeczywistym)
- zebrane dane mogą być łączone w grupy wyników. Umożliwia to użytkownikowi  wyświetlanie szczegółowych pomiarów lub grup danych, które są najbardziej przydatne w danym momencie fitowania
- ‘’nowy’’ Retül  wyświetla teraz  dane w czasie rzeczywistym  i  porównuje je do zalecanych  wartości – dzięki temu ustawienia roweru mogą być zmieniane w trakcie dynamicznych pomiarów (można w czasie rzeczywistym obserwować, jak dokonane zmiany wpływają na pozycję na rowerze i ewentualnie je korygować. Dotychczas było to możliwe dopiero po zakończeniu 15 sekundowej sesji)
Ta modyfikacja  wprowadza nową jakość do procesu ustawiania pozycji. Umożliwia  np. obserwowanie, jak kolarz przesuwa się na siodle w trakcie poszczególnych faz pedałowania, pozycję kolana względem osi pedału czy innych kluczowych dla fittingu elementów.
- oprogramowanie pozwala śledzić  w czasie rzeczywistym ruch kolana  względem osi  Y i Z
- aplikacja daje możliwość wykonywania filmów  w dwóch płaszczyznach: bocznej i   czołowej, zatrzymania obrazu i oglądania go  w zwolnionym tempie
- błyskawiczne generowanie spersonalizowanych raportów danych dla obydwu stron kolarza. Dodatkową nowością jest dodanie do raportu idealnych zakresów dla każdego z wyników.

Dzięki nowemu oprogramowaniu stworzonemu przez Retul’a proces ustawiania będzie  bardziej wydajny i prawdopodobnie szybszy. Biorąc pod uwagę, że wiele innych systemów działa nadal w oparciu o statyczne pomiary (goniometr, zdjęcia), system Retula wykonujący pomiary dynamiczne, a więc pod  obciążeniem, obserwowane w czasie rzeczywistym z trzech stron (2 boczne + czołowa) to prawdziwa rewolucja.

Wszyscy zainteresowani nowinkami dotyczącymi fittingu mogą obejrzeć prezentację systemu na stronie Retul’a