Bike Fitting - Mam Świetną Pozycję

Otwarty trening MTB Sudety 11-12.08.2012

Jazda rowerem w naszych kochanych polskich górach wymaga przygotowania nie tylko kondycyjnego czy siłowego ale przede wszystkim technicznego. Nasz teamowy kolega Kuba Świderski czując nieodpartą wewnętrzną potrzebę podzielenia się swoimi wiadomościami i umiejętnościami technicznymi zorganizował trening otwarty dla wszystkich chętnych.
Zbiórka w Jarnotłówku o 14:00 pozwoliła wszystkim spokojnie dojechać a chętni dotarli między innymi z Opola, Wrocławia czy Krakowa. Podstawowym założeniem była wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami na zaplanowanej trasie. Podjazd na Biskupią Kopę kończący się trudnym technicznym kamienistym podjazdem w deszczową pogodę okazał się świetnym miejscem na początek ćwiczeń. Obieranie właściwej drogi, panowanie nad równowagą, przenoszenie ciężaru, jak również inne elementy związane z umiejętnością podjazdu rozpoczęły właściwy trening. Popas na szczycie w deszczu i świetnej atmosferze a następnie zjazd zielonym szlakiem. Tutaj druga część treningu, która okazała się nie tyle trudniejsza co bardziej dla niektórych bolesna. Wymagała również stalowych nerwów wiary w siebie i opanowania. Balans ciałem, sztuka hamowania, manewrowanie pomiędzy korzeniami i kamieniami to trudne ale niezbędne do opanowania elementy. Na koniec z pozoru łatwa sprawa, przejazd przez łąkę bez hamowania.
Pierwszy dzień zakończył się pośród śmiechów i wspomnień.
Drugiego dnia pogoda była dla nas bardziej łaskawa a trasa dłuższa. Podjazd na Biskupią Kopę pozwolił utrwalić materiał wczorajszej lekcji a dalej trasa prowadziła na Zlaty Chlum. Po drodze przejazdy przez muldy, ciasnymi singletrackami przez gęste choinki czy strome zbocza a wszystko to opatrzone komentarzem i cennymi wskazówkami. Na koniec Zlaty Chlum i zjazd jako sprawdzian zdobytych umiejętności.
Świetna atmosfera oraz trasa, która wręcz zmuszała do treningu spowodowały, że nauka nie poszła w las a to co dla niektórych było niemożliwe stało się realne i pierwsze samodzielne próby zjazdu kończyły się szerokim uśmiechem. Planowana jest kolejna edycja która dla weteranów będzie sprawdzianem a dla tych, którzy przyjadą po raz pierwszy nowym wyzwaniem.
Szczegóły pod adresem: https://www.facebook.com/events/336884966395051/